Aktualności

03.03.2018
Edukacja co jeść i jak sprawić, aby mieć zdrowe zęby, powinna zacząć się od najmłodszych lat. Książeczki dla dzieci „Dlaczego dzieci jedzą śmieci” to obowiązkowa pozycja w biblioteczce każdej Babci i Dziadka. Bardzo ważną lekturą jest również „Dlaczego dorośli mają dziwne zęby”
Na zdjęciu Adaś i Kuba, laureaci naszego konkursu – nasi super dzielni Pacjenci po kolejnej kontrolnej wizycie u stomatologa otrzymali prezenty


02.03.2018
O pionierskich zabiegach wykonywanych w naszym gabinecie pisze ogólnopolska prasa branżowa.
Jest się czym chwalić ponieważ jako jeden z nielicznych gabinetów na całym świecie podejmujemy się z powodzeniem tak skomplikowanego leczenia!


16.02.2018
W dniu dzisiejszym na zaproszenie Pani Dyrektor Zespołu Szkół w Nowym Worowie Agnieszka Oleszczuk odwiedziliśmy uczniów szkoły. Podczas spotkania omówiliśmy w jaki sposób dbać o higienę zębów, jak stan uzębienia wpływa na nasze zdrowie oraz zapoznaliśmy dzieci z pracą stomatologa w gabinecie. Dzięki edukacyjnej książeczce dla dzieci, Dlaczego dzieci jedzą śmieci? Dlaczego dorośli mają dziwne zęby? przy wydaniu której mieliśmy również swój udział, a której autorem jest Pani Anna Manna Poznańska omówiliśmy również zasady zdrowego żywienia. Serdecznie dziękujemy za ciepłe przyjęcie. Dzieci jesteście fantastyczne.


12.2017 – Stand Up na Wyspie 2 edycja!
Po sukcesie pierwszej edycji wspieramy kolejną edycję Stand Up. Zostaliśmy partnerem wydarzenia!
21.12.2017 zapraszamy ponownie na potężną dawkę humoru.


17.11.2017 – W końcu jest!!!!
Po spektakularnym sukcesie książeczki dla dzieci „Dlaczego dorośli mają dziwne zęby” przyszedł czas na wydanie kolejnej zatytułowanej „Dlaczego dzieci jedzą śmieci”, w wydaniu której mieliśmy przyjemność uczestniczyć.
Jest to świetna edukacyjna książeczka dla najmłodszych


11.11.2017 – Pomagamy Piotrkowi Kamińskiemu w kolejnej walce, podczas Gali #SpartanFight9

W trakcie gali zmierzy się, mistrz wagi muszej organizacji PLMMA Piotr Kamiński, reprezentujący Zet Gold Team Drawsko Pomorskie.


11.11.2017 – Pierwszy Drawski Charytatywny Bieg Niepodległości „Biegniemy dla Ani” – biegniemy – wspieramy!!!!


05.11.2017 – Zostaliśmy partnerem wydarzenia Stand Up na Wyspie trasa 6×7


10.2017 – Po udanym występie Rafała Wełny na Mistrzostwach Europy OCR w Holandii postanowiliśmy pomóc w wyjeździe Rafałowi na Mistrzostwa Świata OCR w Kanadzie!


10.2017 – Każda praca niesie za sobą ryzyko powstania chorób zawodowych, nie inaczej jest z lekarzami stomatologii. Wydawałoby się, że praca stomatologa nie należy do ciężkich, niestety tak nie jest. Długi czas w jednej, wymuszonej, często niewłaściwej pozycji ciała podczas pracy, powtarzalność ruchów, obciążenia związane z używaniem specjalistycznych narzędzi, wibracje wysokiej częstotliwości wszystko to jest podstawą powstania chorób zawodowych stomatologa takich jak entezopatia nadkłykcia bocznego kości ramiennej czyli popularny „łokieć tenisisty” czy choroby nerwów obwodowych wywołane uciskiem na pnie nerwów. Dzięki współpracy z Fizjocontrol Jacek Bielak fizjoterapeuta, który objął stałą opieką naszych lekarzy staramy się aby problem dotknął nas w jak najmniejszym stopniu. Panie Jacek Bielak dziękujemy za profesjonalną pomoc.


10.2017 – Zostaliśmy partnerem projektu Turniej Piłkarski dla Dorosłych organizowanego przez stowarzyszenie Orlik Drawsko „Klub Sportowy Orliczek”

Turniej piłkarski jest częścią zadania publicznego realizowanego we współpracy z Gminą Drawsko o nazwie ORLIK +, którego celem jest promocja aktywności fizycznej u dzieci, młodzieży i dorosłych.

Na obiekcie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych zagrało aż 8 drużyn w tym młodzież oraz dorośli. Rywalizacja sportowa przebiegała w 2 grupach po 4 zespoły. Dalej awansowały 2 najlepsze ekipy. Półfinały wyłoniły drużyny, które zagrały w meczu o 3 miejsce i finale. Zawody trwały 3,5 h i przez cały ten czas Deep Sesje (DJ Valdi) zapewniły oprawę muzyczną oraz spikerkę. Turniej dostarczył wielu emocji. Gra była bardzo zacięta i wyrównana, a o zwycięstwie w finale zdecydowały rzuty karne.
Klasyfikacja końcowa:
1. Sokół B
2. Gang Konopa
3.Sokół A
4. Don Bosko Trzciniec
5. Babka Team
6. Don Bosko Rzepczyno
7. Wolni Strzelcy
8. Ognisty Podmuch


10.2017 – Konkurs grantowy dla szkół! Młodzieżowy Budżet „Inkubator Pomysłów”.

Postanowiliśmy wspólnie ze stowarzyszeniem Orlik Drawsko „Klub Sportowy Orliczek” wesprzeć młodzież, pracujemy obecnie nad regulaminem.

O co chodzi?
Chcemy stworzyć budżet, który pozwoli na wytworzenie pozytywnej energii wśród młodych ludzi. Zadaniem uczniów będzie stworzyć projekt na rzecz społeczności lokalnej!


09.2017 – Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż jakość naszych usług oraz zaangażowanie personelu zostało docenione i zostaliśmy partnerem programu TRICARE.
TRICARE jest programem zarządzanym przez Agencję Obrony Narodowej pod przewodnictwem Sekretarza Obrony i zapewnia wsparcie zdrowotne dla żołnierzy Armii Stanów Zjednoczonych.

Nasze Centrum Stomatologiczne uzyskało akceptację i zapewniamy wsparcie stomatologiczne żołnierzom stacjonującym na terenie drawskiego poligonu.


08.2017 – Wraz ze stowarzyszeniem Orlik Drawsko „Klub Sportowy Orliczek” zorganizowaliśmy dla najmłodszych pożegnanie wakacji


06.2017 – W dniu 19 czerwca 2017r. gościliśmy uczniów Zespołu Placówek Edukacyjno – Terapeutycznych w Bobrowie

Celem wizyty była diagnoza stanu uzębienia uczniów. Dzięki życzliwości, uprzejmości i zaangażowaniu lekarzy oraz całego personel nawet uczniowie obawiający się wejścia do gabinetu wyszli zadowoleni i dumni z pokonania swoich lęków. Uczniowie zostali po raz kolejny poinstruowani, jak prawidłowo myć zęby. Zwrócono im również uwagę na istotę dbania o stan uzębienia.
Mamy nadzieję, że spotkanie zmotywuje uczniów do dbania o higienę jamy ustnej.


06.2017 – Zostaliśmy sponsorem głównym wyjazdu – wysyłamy Rafała Wełna na Mistrzostwa Europy OCR European Championships do Holandii!


06.2017 – Zostaliśmy partnerem Reprezentacji Polski zawodników Blind Tennis Polska podczas pierwszego międzynarodowego turnieju tenisa ziemnego dla osób z dysfunkcją wzroku, który odbył się w Hiszpanii „International Blind Tennis Tournament: Spain 2017”

Film link http://zielonedrzwi.tvn.pl/aktualnosci,910,n/uslyszec-pilke-blind-tennis,233218.html


06.2017 – Z okazji Dnia Dziecka gościmy wychowanków OREW Gudowo i Niepubliczne Przedszkole Tęczowa Kraina, z którymi współpracujemy od dłuższego czasu zapewniając profesjonalną opiekę stomatologiczną.


06.2017 – Kolejny raz wspierając imprezę oraz przekazując główną nagrodę dla zwycięzcy Wyścigu kaczek na Drawie przyłączyliśmy się do projektu – II Drawski Piknik Stowarzyszeń.

Podczas zeszłorocznego pikniku zbieraliśmy środki na leczenie Franka Łukszy TAKE A SMILE. W tym roku z inicjatywy Mamy Franka Łukszy – Anny zbieramy na zakup SKANERA ŻYŁ.
Potrzebujemy ok 25000zł.
Docelowo skaner miałby służyć pacjentom drawskiego szpitala.

Po co nam skaner?

Odpowiada ratowniczka medyczna Magdalena Ostroga:

„By zaoszczędzić bólu dzieciom zwłaszcza tym najmniejszym, gdzie założenie wkłucia czy pobranie krwi bywa trudne i wiąże się ze stresem rodziców; Ludziom starszym, schorowanym, wyniszczonym chorobami, często nowotworowymi; przy reanimacji, gdzie wkłucie jest bardzo ważne by móc podać leki potrzebne w trakcie ratowania życia a przy nzk żyły szybko się ,,zapadają”, czyniąc to trudnym zadaniem, kiedy liczy się każda sekunda. Skaner ułatwi wykonanie tych zabiegów i wyeliminuje niepotrzebne wkłucia oraz ból. Będzie służyć wielu osobom.

Podczas II Pikniku który odbył się 03.06.2017 zebraliśmy wspólnie 10.850,49 pln !
Dziękujemy i do zobaczenia za rok 🙂


05.2017 – Jest nam niezmiernie miło poinformować, że zostaliśmy sponsorem projektu Globus Aerostaticus.

Globus Aerostaticus jest projektem szkolnym złożonym z uczniów liceum oraz gimnazjum należących do Zespołu Szkół Społecznych STO imienia Pawła Jasienicy w Warszawie.

Celem jest wysłanie na wysokość około 20 km balonu z sondą, w celu wykonania niezwykłych zdjęć oraz ciekawych pomiarów.

https://www.youtube.com/watch?v=C5A0gGx9jnU


Od 10.04.2017 dostępne w naszym Centrum Stomatologicznym !

Spektakularne efekty już po 2 miesiącach!

Tylko 4 sesje co 2 tygodnie!

Właściwości:
• Powstrzymuje wypadanie włosów
• Skuteczny w walce z alopecją
• Przyspiesza odrost włosów
• Pogrubia i zagęszcza włosy
• Pobudza krążenie i poprawia ukrwienie skóry głowy
• Rewitalizuje mieszki włosowe
• Pielęgnuje skórę głowy
• Wzmacnia włosy przed i po przeszczepie

DR.CYJ Hair Filler – Peptydowa terapia włosów – to nowa unikalna formuła 7 peptydów i kwasu hialuronowego podawana w formie wkłuć zatrzymuje wypadanie włosów, przyspiesza ich odrost, zagęszcza je i pogrubia. Innowacyjność DR.CYJ Hair Filler to także opatentowana technologia przedłużonego uwalniania i wnikania substancji aktywnych – minimalna dawka skoncentrowanego preparatu jeszcze przez 2 tygodnie po zabiegu utrzymuje się w skórze, powodując powolne, długotrwałe uwalnianie się i penetrację składników aktywnych. Zabieg wskazany jest w przypadkach takich jak m.in. wypadanie włosów związane ze stresem, łysienie androgenowe, sezonowe wypadanie włosów. To też świetny zabieg wzmacniający włosy przed i po przeszczepie. Terapia trwa 2 miesiące i wymaga 4 sesji w odstępach co 2 tygodnie. Sam zabieg trwa ok. 30 min i jest praktycznie bezbolesny – nie wymaga znieczulenia.

Dr.CYJ Hair Filler to innowacyjny produkt, skuteczny w walce z wypadaniem włosów. Prace na tym preparatem trwały ponad 10 lat – ich zwieńczeniem jest nowa opatentowana formuła 7 rewolucyjnych peptydów i kwasu hialuronowego.
Innowacyjność DR.CYJ Hair Filler to nie tylko sam jego skład, ale również nowa opatentowana przez Caregen technologia PRZEDŁUŻONEGO UWALNIANIA SUBSTANCJI AKTYWNYCH – „Sustained Release Technology” – działa jeszcze 14 dni po aplikacji.
To zupełny przełom jeśli chodzi o sposób dostarczania substancji aktywnych – minimalna dawka skoncentrowanego preparatu jeszcze przez 2 tygodnie po zabiegu utrzymuje się w skórze, powodując powolne, długotrwałe uwalnianie się i penetrację składników aktywnych.
Korzyści ze stosowanie Hair Fillera to:
• Optymalna ilość skoncentrowanego produktu (1ml) z opatentowaną technologią przedłużonego uwalniania składników aktywnych
• Bardzo dogodna forma strzykawki gotowej do użycia
• Miękka formuła – łatwa w podawaniu
• Minimalna bolesność zabiegu
• Krótki czas zabiegu – wysoko stężony preparat peptydowy

Składniki aktywne:
Kwas hialuronowy (0,7%)

Dekapeptyd-10; Oktapeptyd-11; Oktapeptyd-2
• Pobudzenie angiogenezy w obrębie mieszków włosowych
• Zahamowanie apoptozy
• Stymulacja wzrostu włosa
Dekapeptyd-18; Dekapeptyd-28
• Aktywacja wzrostu włosa poprzez białka Wnt
• Pobudzenie komórek macierzystych
• Namnażanie keratynocytów
Oligopeptyd-54
• Zablokowanie wpływu DHT
powodującego łysienie
• Zatrzymanie wypadania włosów
Oligopeptyd-71
• Przywrócenie pigmentacji włosów
• Formowanie nowych włosów


05.04.2017 – zostaliśmy partnerem marki DR.CYJ

Dr. Cyj pierwsza na świecie terpia peptydowa !


22.03.2017 – W dniu wczorajszym mieliśmy okazję uczestniczyć we wzruszającym wydarzeniu jakim była Jubileuszowa Gala „Tęczowych Serc” z okazji pięciu lat działalności Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Radość z Życia” w Gudowie. Składamy serdeczne podziękowania za zaproszenie jak również wyrazy największego uznania, to co robicie jest czymś niesamowitym. Cieszymy się że możemy uczestniczyć w tak wspaniałym projekcie. Serdecznie dziękujemy za wyróżnienie, które było dla nas sporym zaskoczeniem. Dziękujemy, że nam zaufaliście i pozwoliliście nam dołożyć malutką cegiełkę do Waszej codziennej pracy.


17.03.2017 – Zachęcamy wszystkich mieszkańców powiatu drawskiego do uczestnictwa w bezpłatnym badaniu przesiewowym w kierunku wykrywania raka jamy ustnej, oraz do bezpłatnego przeglądu stomatologicznego.

Zacznij dbać o swoje zdrowie !

Zachęcamy do zapoznania się z filmem https://www.youtube.com/watch?v=Xs738KMKSB4 oraz z podstawowymi informacjami o raku jamy ustnej dostępne pod linkiem http://www.zusmiechem.org.pl/115,podstawowe-informacje-o-ra…


16.03.2017 – Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Nasze Centrum Stomatologii Estetycznej otrzymało wyróżnienie za działalność na rzecz społecznej odpowiedzialności biznesu.

Firmy oceniane były pod kątem dbałości o środowisko, pracowników, wspieranie otoczenia lokalnego oraz aktywności w kształtowaniu potencjału regionu.

Do plebiscytu Równa Firma 2017 zgłoszono aż 208 kandydatur. Po ich weryfikacji, ocenie przez kapitułę poddane zostały 63,
z czego wyróżnionych zostało 25 firm.
Równa Firma to plebiscyt, w którym nagradzane są zachodniopomorskie przedsiębiorstwa różnej wielkości i rozmaitych branż, wyróżniające się w społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR). Jego organizatorem są młodzi naukowcy z Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego oraz studenci z koła naukowego Biznes – Innowacje – Networking.
– Dla firmy odpowiedzialnej społecznie ważne są etyczne zasady, przejrzysta polityka i zrównoważony, mądry rozwój – mówi dr Katarzyna Kazojć z WNEiZ US, inicjatorka konkursu. – W plebiscycie oceniamy firmy pod kątem ich dodatkowej i niewymuszonej prawem dbałości o pracowników, kontrahentów, społeczność oraz środowisko. Celem Równej Firmy jest docenienie tych, dla których takie działania to codzienność.

Patronami wydarzenia byli między innymi : Prezydent Miasta Szczecin, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Polska Fundacja Przedsiębiorczości, Uniwersytet Szczeciński, Prof. Dariusz Rosati Poseł do Parlamentu Europejskiego, TVP3 Szczecin, Baltic Business Forum i wielu innych.


10.03.2017 – Kolejny raz nasze Centrum Stomatologii odwiedzają dzieci z Ośrodka OREW Gudowo i Niepubliczne Przedszkole Tęczowa Kraina – z którymi od kilku miesięcy nawiązaliśmy stałą współpracę, w ramach której objęliśmy opieką stomatologiczną wszystkich wychowanków


01.2017 – Wspieramy mieszkańca Drawska Pomorskiego – Piotrka Kamińskiego w realizacji jego marzeń w drodze po Pas Profesjonalnej Ligi MMA, Piotr, jesteśmy z Tobą !


01.2017 W ramach projektu AED Drawsko postanowiliśmy zainwestować w swoją wiedzę J

Społeczeństwo oczekuje od personelu gabinetów dentystycznych umiejętności prowadzenia RKO .Jednak tylko 0,2-0,3% dentystów ma doświadczenie w leczeniu ZK .
Zachowanie wiedzy i kompetencji dotyczących postępowania w stanach zagrożenia życia powinno być istotnym elementem kształcenia podyplomowego lekarzy dentystów . Wszyscy pracownicy gabinetów dentystycznych powinni przechodzić rokrocznie odpowiednie szkolenia praktyczne , obejmujące zasady prowadzenia RKO i podstawy zabezpieczenia drożności dróg oddechowych oraz użycia AED ❤
Urządzenie AED umożliwia wykonanie bezpiecznej defibrylacji pacjenta , u którego doszło do ZK( zatrzymania krążenia ). Zastosowanie AED i szybka defibrylacja w czasie poniżej 2 minut od momentu zatrzymania krążenia znacząco zwiększa szansę przeżycia pacjenta .
AED jest prosty w użyciu .Zawsze ma system poleceń głosowych ,a często dodatkową obrazkową instrukcję. Obsługa urządzenia zwykle sprowadza się do wykonywania wydawanych przez niego poleceń .
Dziękujemy Michał WalkiewiczGrupa Medyczna Drawsko za profesjonalne przedstawienie tematu

https://polakpotrafi.pl/projekt/aed-drawsko


01.2017 – Wielka Akcja !!!

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że 10 stycznia 2017 roku wraz ze Stowarzyszeniem Żarek oraz Grupą Medyczną Drawsko zainicjowaliśmy w Drawsku Pomorskim społeczny projekt „ AED Drawsko”.

Naszym celem jest zakup trzech defibrylatorów ratujących życie i udostępnienie ich w miejscach publicznych mieszkańcom Drawska Pomorskiego w tym również w naszym Gabinecie.  Realnie zwiększymy bezpieczeństwo oraz poziom wiedzy i umiejętności w zakresie pierwszej pomocy. W ramach projektu przeprowadzamy cykl szkoleń dla lekarzy stomatologów oraz personelu pomocniczego, tematem szkoleń jest  resuscytacja osoby dorosłej i dziecka, pośredni masaż serca, obsługa defibrylatora AED, kaniulacja żył obwodowych, tlenoterapia, farmakoterapia, reakcje anafilaktyczne, omdlenia, epilepsja, zadławienia i zakrztuszenia, urazy głowy.

Urządzenie AED umożliwia wykonanie bezpiecznej defibrylacji pacjenta , u którego doszło do zatrzymania krążenia. Zastosowanie AED i szybka defibrylacja w czasie poniżej 2 minut od momentu zatrzymania krążenia znacząco zwiększa szansę przeżycia pacjenta.

O naszej akcji pisze Polskie Radio Koszalin :

http://prk24.pl/28658187/zbieraja-pieniadze-na-defibrylatory

Portal medyczny Infodent24

http://www.infodent24.pl/newsdentpost/superdentist-pl-stawia-na-automatyczne-defibrylatory-aed,106481.html

oraz lokalne tygodniki i portale internetowe.

http://drawskopomorskie.com/index.php/fakty/item/1670-zbiorka-na-defibrylatory-dla-drawska-rozpoczeta


12.2016 – wspieramy akcję Szlachetna Paczka 2016

Paczka 2016


09.2016 – Sztukaterie

Ponowny raz wspólnie na zaproszenie Stowarzyszenia Meander Drawsko zostaliśmy sponsorem Drawskiego Festiwalu Sztuk Alternatywnych


09.2016 – Witamy Mistrza ponownie, niestety podczas kolejnej obrony pasa przegrana z Aleksandrem Usykiem ale my zawsze wierzymy że pas wróci !!!! dla nas jesteś still champion !


08.2016 – Innowacyjny zabieg implantologiczny z wykorzystaniem biomateriału z naturalnych zębów pacjenta!
Zespół :
chirurg stomatolog Jolanta Nowakowska-Socha,
stomatolog Monika Bogusz,
asystentka chirurgiczna Iwona Sadowska.
Zabieg przeprowadzono dnia 29.07.2016 w Centrum Stomatologii Estetycznej Monika Bogusz w Drawsku Pomorskim, Adama Mickiewicza 6.


06.2016 – w czerwcu 2016 uczestniczyliśmy w szkoleniu – stomatologia estetyczna i biomimetyczna w Sopocie na konferencji PASE- Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej. Wykładowca Dr Pascal Magne jest liderem w temacie biomimetycznych technik rekonstrukcji zwarcia.


08.06.2016 – W dniu dzisiejszym gościliśmy dzieci z Przedszkola. Dzieci zapoznały się z pracą lekarzy, mogły poznać sprzęt stomatologiczny oraz uczestniczyły w konkursach. Każde z dzieci miało wykonany przegląd uzębienia i otrzymało diagram. Dziękujemy za wizytę i do następnego razu.


08.06.2016 – Kolejny raz zostaliśmy partnerami Drawskiego Nocnego Rajdu Rowerowego


04.06.2016 – zostaliśmy głównym sponsorem wydarzenia – Drawski Piknik Stowarzyszeń oraz wyścigu kaczek na rzece Drawa 🙂 organizowanego przez Stowarzyszenie Meander oraz Orlik Drawsko podczas którego zbierane były środki na leczenie Franka Łukszy

 


24.05.2016 – Dni otwarte Philips, dziękujemy za spotkanie


Dnia 23/05/2016 w Park Caffe w Koszalinie spotkaliśmy się ze zwycięzcami tegorocznej – 7 już – edycji plebiscytu Hipokrates,
Miło nam poinformować, że nasze Centrum Stomatologiczne zajęło Pierwsze miejsce w kategorii Najpopularniejszy Gabinet Stomatologiczny w powiecie drawskim.
Dziękujemy wszystkim pacjentom,za zaufanie oraz dziękujemy również naszemu personelowi, który w wielkim stopniu przyczynił się do tego sukcesu !!!!


05.2016 – Już 24.05.2016 każdy będzie miał okazję przetestować najnowsze produkty światowego lidera szczoteczek sonicznych. Wspólnie z firmą PHILIPS zapraszamy do naszego gabinetu na prezentację produktów w godzinach 10:30 – 18:00
Każdy odwiedzający będzie mógł, obejrzeć, zapoznać się jak również wypróbować produkty Philips oraz otrzymać instrukcję jak prawidłowo szczotkować zęby.


14.05.2016 – W związku z wielkim zainteresowaniem po ostatnim spotkaniu w z marką OBAGI w dniu 30.05.2016 organizujemy ponownie Dermokonsultacje.

Każda z Pań otrzyma w pakiecie bezpłatną dermokonsultację, próbki produktów OBAGI oraz bezpłatny zabieg upiększający cerę.

Rejestracja pod numerem 667 667 667 lub 94 36 36 136

Program Obagi to kompleksowe podejście do pielęgnacji skóry bazujące na solidnych zasadach naukowych.
Zapewnia zindywidualizowaną pielęgnację, poprzez wykorzystanie dogłębnej wiedzy medycznej, ponadprzeciętnych umiejętności oraz innowacji.

Wybierz odpowiedni program pielęgnacyjny Obagi dla siebie!
www.obagi.pl

Link do ostatniego wydażenia z dnia 11.04.2016 – https://www.facebook.com/224096317632162/posts/1120796731295445/


19.04.2016 –
Odwiedziny Mistrza – Tuż po obronie pasa w dniu 17.04.2016 w walce ze Stevem Cunninghamem kolejny raz odwiedził nasze Centrum Stomatologii Mistrz świata WBO Krzysztof Głowacki – podreperowaliśmy Mistrza i do następnej obrony.


11.04.2016 – Wspólnie z Firmą OBAGI zorganizowaliśmy Dermokonsultacje.
Każda z Pań otrzymała w pakiecie bezpłatną dermokonsultację, próbki produktów OBAGI oraz zostały wykonane bezpłatne zabiegi upiększające cerę.
Wszystkim gościom serdecznie dziękujemy za przybycie.
Składamy podziękowania dla Villa Harmonia w Drawsku za przygotowanie cateringu oraz Pani Ani Dązbłaż za wykonanie części z publikowanych zdjęć. Dziękuję również całemu personelowi za pomoc w organizacji.


04.2016 – JUŻ NIEBAWEM NAJNOWSZE URZĄDZENIE U NAS 🙂
Wand, to dziś jedno z najnowocześniejszych urządzeń w gabinecie stomatologicznym.
Dzięki niemu lekarz może sprawić, aby pierwszy zabieg, jakim często jest podanie znieczulenia, był delikatny i wręcz nieodczuwalny dla pacjenta.

Wand to jedno z najbardziej zaawansowanych technologicznie urządzeń w gabinecie lekarza dentysty. Stworzyli je amerykańcy naukowcy z firmy „Milestone Scientific” z zastosowaniem opatentowanych technologii wykorzystywanych m.in. w amerykańskiej armii. Technologia kontroli parametrów deponowania płynów, którą zastosowano w Wand, jest również wykorzystana w aparaturze medycznej stosowanej w podawaniu znieczuleń zewnątrzoponowych.

Wand od wielu lat sprawdza się na całym świecie. To technologia na miarę XXI wieku, gdzie w centrum procesu terapii znajduje się człowiek, a nie choroba. Podstawową wartością medycyny staje się – obok skuteczności leczenia – dobrostan pacjenta, bezbolesność i minimalna inwazyjność procedur medycznych.

Komputer Wand w całości steruje parametrami wpływającymi na komfort, bezpieczeństwo i skuteczność podczas podania znieczulenia. Komputer Wand to niewielkie urządzenie, które w czasie aplikacji znieczulenia jest umieszczone obok fotela, na którym siedzi pacjent. Komputer wydaje dźwięki monitorujące i polecenia głosowe dla lekarza. Dodatkowo diody umieszczone na urządzeniu sygnalizują lekarzowi bieżące parametry procesu aplikacji, w tym również pracę systemu kontroli ciśnienienia (Dynamic Pressure Sensing, w skrócie DPS).

Końcówki aplikacyjne
Końcówki aplikacyjne Wand mają unikalną, opatentowaną budowę, która umożliwia lekarzowi przeprowadzenia znieczulenia w sposób całkowicie odmienny w porównaniu do tradycyjnej strzykawki. Bardziej precyzyjnie, z wykorzystaniem innych niż tradycyjne technik znieczuleń, a przede wszystkim bez bólu. Końcówki wyglądają jak plastikowy, cienki długopis, zakończony niewielką igłą. Końcówki są jednorazowego użytku i każdy pacjent jest znieczulany nową, sterylizowaną fabrycznie, jednorazową końcówką aplikacyjną.
więcej na www.wand.pl

wand


03.2016 – zapraszamy na bezpłatną dermokonsultacje , rejestracja pod numerem 667 667 667 lub 94 36 36 136
Program Obagi to kompleksowe podejście do pielęgnacji skóry bazujące na solidnych zasadach naukowych. Zapewnia zindywidualizowaną pielęgnację, poprzez wykorzystanie dogłębnej wiedzy medycznej, ponadprzeciętnych umiejętności oraz innowacji. Wybierz odpowiedni program pielęgnacyjny Obagi dla siebie!
więcej na stronie www.obagi.pl

Dermokonsultacje


03.2016 – Zostaliśmy oficjalnym partnerem marki – OBAGI-lidera w pielęgnacji i utrzymaniu zdrowej, jędrnej , młodej skóry
Rewolucyjne kosmetyki i zabiegi pielęgnacyjne już wkrótce w naszym
Centrum Stomatologii Estetycznej przy ul. Mickiewicza 6 w Drawsku Pomorskim.
Zapraszamy dbające o zdrowie swojej skóry i młody wygląd Panie i Panów do nas
Informacje , próbki kosmetyków na miejscu w gabinecie
Polecam,
Monika Bogusz


03.2016 – Wspieramy organizatora Drawskie Strony Internetowe oraz Portal Drawskopomorskie.com fundując nagrody na konkurs z okazji nadchodzącego Dnia Kobiet. Wszystkiego Najlepszego wszystkim Paniom.


05/12/2015

W dniu 05/12/2015 uczestniczyliśmy w konferencji Implanty, Idea, Sztuka, Komplikacje w chirurgii implantologicznej w Warszawie i mieliśmy okazję spotkać się i porozmawiać z najlepszymi wykładowcami.
Na zdjęciu z dr Louie Al-Faraje wykładowcą i autorem książek.

najlepsi


04/12/2015

Wspieramy Akcję Ratujemy Mikołaja

Wszystkie dzieci czekają na Świętego Mikołaja.
Niestety, nie do wszystkich zdoła on dotrzeć. Potrzebna jest Twoja pomoc.
Z myślą o tych dzieciach z Naszej okolicy, do których Mikołaj mógłby nie trafić, zorganizowaliśmy tę zbiórkę.
Czekamy na : zabawki, maskotki, gry edukacyjne, słodycze.
Wszystko co zbierzemy zostanie przekazane do Ośrodka Pomocy Społecznej i tam rozdysponowane do paczek.
Zachęcamy do przyłączenia się.
Prezenty można przynieść i zostawić w naszej recepcji przy ulicy Adama Mickiewicza 6 w Drawsku Pomorskim, lub w punkcie Cyfrowego Polsatu w Złocieńcu przy ulicy Stary Rynek 11
link do akcji : https://www.facebook.com/events/1687737541469620/

Pozdrawiamy.


01/12/2015

Ponownie wspieramy akcję pomocy Zuzi Piwowarskiej z Drawska Pomorskiego

Zuzia Piwowarska to 6 letnia drawszczanka u której w sierpniu rozpoznano ostrą białaczkę limfoblastyczną wysokiego ryzyka. . Od tego czasu większość swojego czasu spędza wraz z mamą w szpitalu w Szczecinie.

Na ten cel przekazaliśmy na aukcję bon na zabiegi medycyny estetycznej.

https://www.facebook.com/pomagamyzuzi/posts/1640098712936942

https://www.facebook.com/pomagamyzuzi/


16/11/2015

W dniu 16.11.2015 gościliśmy Uczniów Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie

Uczniowie odwiedzili nasze Centrum Stomatologiczne.

Spotkanie rozpoczęło się od przywitania z uczniami.

Następnie odbyła się pogadanka na temat dbania o higienę jamy ustnej. Specjaliści udzielili uczniom praktycznej instrukcji mycia zębów na plastykowej szczęce. Dzieci miały możliwość zobaczenia jak wygląda prawidłowe szczotkowanie zębów i mycie jamy ustnej. Każde z nich mogło pod okiem specjalisty sprawdzić swoje umiejętności mycia zębów. Panie asystentki rozmawiały z uczniami o tym, jak często należy myć zęby, dlaczego dbanie o ich higienę jest tak ważne, omawiały również sposoby mycia zębów.

Dzieci z uwagą wysłuchały wszystkich rad i wskazówek specjalistów.

Kolejną częścią spotkania było wyświetlenie animowanych bajek o zębach.

W dalszej kolejności lekarze przeprowadzili przeglądy jam ustnych wszystkich uczniów. Każdy miał możliwość usiąść na fotel dentystyczny, obejrzeć z bliska sprzęt stomatologiczny i przebadać swoje uzębienie. Po badaniach dzieciom zostały wystawione diagramy. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali od załogi gabinetu prezenty w postaci szczoteczek i past do zębów. Uczniowie przeżyli wspaniała lekcję na temat higieny jamy ustnej. W ramach wdzięczności za okazaną pomoc otrzymaliśmy pisemne podziękowanie od Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.


09/11/2015

Wspieramy akcję pomocy dla Zuzi Piwowarskiej z Drawska Pomorskiego

Zuzia Piwowarska to 6 letnia drawszczanka u której w sierpniu rozpoznano ostrą białaczkę limfoblastyczną wysokiego ryzyka.

Od tego czasu większość swojego czasu spędza wraz z mamą w szpitalu w Szczecinie.

Na aukcję dla Zuzi przekazaliśmy koszulkę z podpisem Zawodowego Mistrza Świata Organizacji WBO w wadze junior ciężkiej Krzysztofa „Główki” Głowackiego, który osobiście wręczył wylicytowaną koszulkę zwycięzcy aukcji.

https://www.facebook.com/pomagamyzuzi/posts/1634190480194432

https://www.facebook.com/pomagamyzuzi/


23/10/2015

100 pacjent implantologiczny

W dniu 23/10/2015 w Drawsku Pomorskim w naszym Centrum Stomatologicznym
wszczepiono implanty zębowe u setnego pacjenta.
Zabieg został przeprowadzony metodą minimalnie inwazyjną ( MIMI ). Nasz pacjent otrzymał gratulacje oraz prezent. Na zdjęciu zadowolony zespół z pacjentem po zabiegu .
lek. stom. Monika Bogusz
dr n. med. chir. stom. Jolanta Nowakowska-Socha
asystentka chir. Justyna Lizińczyk
asystentka stom. Iwona Sadowska

metoda MIMI jest opisana pod linkiem
https://www.superdentist.pl/implantologia/implanty-champions

100 pacjent


02/09/2015

W dniu 02/09/2015 odwiedził nasze Centrum Stomatologiczne Zawodowy Mistrz Świata Organizacji WBO w wadze junior ciężkiej Krzysztof „Główka” Głowacki, który korzysta z naszych usług.


01/07/2015

Świętujemy czwartą rocznicę w nowej siedzibie przy ulicy Adama Mickiewicza 6 w Drawsku Pomorskim.


10/06/2015 Czynnie wspieramy akcję „Kubuś i inni potrzebują Twojej Pomocy”

kubuś1


03/06/2015

W dniu 03/06/2015

Bierzemy udział w akcji Platynowe 10 minut

Klub Sportowy Orliczek i Stowarzyszenie Żarek przekazało kolejną torbę medyczną.

Tym razem dzięki wsparciu naszego Centrum Stomatologicznego mogliśmy wesprzeć Zespół Szkół w Ostrowicach.


16/05/2015

W Pałacu Bursztynowym w Strzekęcinie spotkaliśmy się ze zwycięzcami tegorocznej – 6 już – edycji plebiscytu Hipokrates, w którym pod lupę wzięto służbę zdrowia.
Miło nam poinformować że nasze Centrum Stomatologiczne zajęło Pierwsze miejsce w kategorii Najpopularniejszy Gabinet Stomatologiczny w powiecie drawskim.
Dziękujemy wszystkim pacjentom,

Dziękujemy również naszemu personelowi, który w wielkim stopniu przyczynił się do tego sukcesu.


20/03/2015

BIJEMY REKORD GUINNESSA !!!!!

W dniach 20 – 22/03/2015 drużyna Superdentist.pl włączyła się w próbę bicia Rekordu Guinnessa

Impreza rozpocznie się o godzinie 17:30 w hali sportowej drawskiego gimnazjum i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem zakończy się 22 marca. Punktualnie o godz. 18:00 sędzia rozpocznie spotkanie, które będzie trwało 45 godzin, czyli do około 15:00 w niedzielę.

Aktualny rekord wynosi 40 godzin i ustanowiony został w Norwegii w 2012r. W Drawsku Pomorskim zawodnicy chcą zagrać non stop przez 45 godzin. Wcześniej próbowano go pobić w Wałczu – nie udało się.

Przepisy bicia rekordu są bardzo restrykcyjne. Zawodnicy muszą ciągle znajdować się w jednym pomieszczeniu i na jedną godzinę gry przysługuje im 5 minut przerwy do tego muszą przestrzegać regulaminu rozgrywek futsalowych. W pomieszczeniu, w którym biją rekord – w tym przypadku hali sportowej – mogą spać, odpoczywać, jeść, lecz nie mogą go opuścić.

W spotkaniu zmierzą dwie 12 osobowe drużyny. Drużyna „Tymoteusz Paprocki” oraz drużyna „Superdentist.pl”. W polu gry jednocześnie będzie grało po 6 zawodników z każdej z drużyn. Zawodnicy od kilku tygodni przygotowują się do gry, przeprowadzili również kilkakrotnie wielogodzinne nocne treningi. Przeszli badania i uzyskali opinie lekarskie, które pozwalają im na udział w wyzwaniu.

Organizatorem wydarzenia jest KS Orliczek.

Oficjalna prezentacja składu drużyny Superdentist.pl
1. Tomasz Walkiewicz (C)
2. Wojtek Witoń
3. Paweł Pańczyk
4. Robert Belnik
5. Dominik Podgajny
6. Tomek Krynicki
7. Mariusz Andruszko
8. Karol Kurzajczyk
9. Piotr Jaworek
10. Patryk Nieżurawski
11. Paweł Sochanek
12. Tomasz Sidel

45 godzin i 30 minut – tyle trwał mecz halowej piłki nożnej w Drawsku Pomorskim. Futsaliści ustanowili tym samym rekord Guinnessa.

To był najdłuższy mecz piłkarski na świecie, rozegrany w hali. Rozpoczął się w piątek o godz. 18, a zakończył w niedzielę o godz. 15.30. 24 śmiałków z Drawska Pomorskiego, Złocieńca i Piły pobiło rekord Guinnessa w ciągłej grze w piłkę nożną na hali, grając bez przerwy przez 45,5 godziny. Mecz pomiędzy drużynami „Superdentist.pl” i „Tymoteusz Paprocki” zakończył się wynikiem 1036 : 1010 dla drużyny Superdentist.pl. Na parkiecie grały dwie drużyny, po 5 piłkarzy każda. Rezerwowi zawodnicy nie mogli opuszczać hali i musieli być w ciągłej dyspozycji do gry. – Nie było łatwo. Szczególnie w nocy zmęczenie mocno dawało znać o sobie – powiedział nam Tomasz Walkiewicz, kapitan drużyny „Superdentist.pl” i pomysłodawca rozegrania maratonu piłkarskiego. Poprzedni rekord wynoszący 40 godzin ustanowiony został w Norwegii w 2012 roku.


11/03/2015

W związku z najwyższą jakością świadczonych usług implantologicznych Firma Champions Implants GmbH z Flonheim postanowiła przyznać nam Certyfikat Partnerski Firmy Champions Implants

champions1


Zapraszamy do zapisania się na bezpłatny przegląd – badanie przesiewowe w kierunku występowania nowotworu jamy ustnej, ilość miejsc ograniczona, zapisy na badanie oraz więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 667 667 667 lub 94 36 36 136, badanie odbędzie się 27 września 2014 ( sobota ) i jest całkowicie bezpłatne i bezbolesne

zaproszenie

samokontrola1samokontrola2samokontrola3


W dniu 02.06.2014 nasz gabinet odwiedziły dzieci z Przedszkola w Drawsku Pomorskim, każde z dzieci po przeglądzie badającym stan uzębienia i higieny otrzymało pamiątkowy dyplom. Dzieci uczestniczyły w licznych konkursach z nagrodami. Wszystkich zabawiał Pan Witaminka.

W imieniu całego zespołu dziękujemy za wizytę i zapraszamy ponownie.


01.06.2014 – Miłe zaskoczenie, podziękowania i pamiątkowy medal – dziękujemy za wyróżnienie ZPZW KARP

medal karppodziękowanie karp


Certyfikat Przyjazna Przychodnia

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że 25 marca 2014 roku odebraliśmy certyfikat „Przyjazna Przychodnia”

Godło „Przyjazna Przychodnia” to gwarancja jakości obsługi pacjenta potwierdzona przez ekspertów. Każda z placówek uhonorowanych certyfikatem i godłem „Przyjazna Przychodnia” realizuje w praktyce postulat „pacjent jest najważniejszy”.

To przychodnie, które szanują czas pacjenta i poprzez inteligentne systemy rejestracji rozwiązują problem kolejek. Są modelowe pod względem informowania pacjentów i przestrzegania ich praw. I co bardzo ważne, stale inwestują w podnoszenie jakości usług medycznych.

To jednostki, które robią dla pacjentów dużo więcej, niż nakazują powszechne normy i przepisy. Przyjazne Przychodnie zmieniają obraz opieki zdrowotnej w Polsce.

Certyfikowane placówki są wyłaniane w toku szczegółowych audytów obejmujących najważniejsze funkcje przychodni: proces rejestracji, kwalifikacje i doświadczenie kadry, komfort poczekalni, standardy obsługi pacjenta i udostępniany sprzęt medyczny.

Bardzo cieszymy się z tego wyróżnienia oraz z faktu, iż znaleźliśmy się w gronie 200 wyróżnionych placówek z całej Polski w tym jako czwarta w Województwie Zachodniopomorskim.

Do grona Patronów Honorowych Projektu „Audyt Przyjazna Przychodnia (APP), Audyt Dobra Praktyka Rehabilitacyjna (ADPR) – wdrażanie innowacji i dyfuzja dobrych praktyk w niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej” należą:

Rzecznik Praw Pacjenta, Województwo Opolskie, Województwo Śląskie, Województwo Dolnośląskie.

  • Facebook